Eidsvollstevnet

Eidsvollstevnet, resultater

18 og 19 september 2021


Rallylydighet resultater


    18. september


    Elite klasse  Dommer Merete Kristensen

    1            194p     Frøydis Anita Edvardsen og Good Graciouss Break On Through         Border Collie

    2            184p     Trine Røykaas og Working Power's Buzz Lightyear           Border Collie

    3            182p     Trine Røykaas og Spot   Border Collie

     

    Kl 1 Dommer Barbara Maria Ljovshin

    1            200p     Liz Berit  Rognstad og Jannoff's Allsidige Jara              Engelsk Springer Spaniel

    2            189p     Helene Berglund og Fantins Inspired Iago              Engelsk Springer Spaniel

    3            183p     Laura Gudaityte og Stormshot Hasta Abajo              Staffordshire Bull Terrier

     

    Kl 2 Dommer Barbara Maria Ljovshin

    1            196p     Berit Svennongsen og Samisadors Norman              Labrador Retriever

    2            195p     Astrid B Willersrud og River Fox Rockabilly Av Fira       Nova Scotia Duck Tolling Retriever

    3            187p     Britt  Weium og Minnie Nelsondatter              Labrador Retriever

     

    Kl 3 Dommer Merete Kristensen

     

    1            200p     Ingvill Viddal og Zitara Star's Ki Ares              Shetland Sheepdog

    2            198p     Inger Bakkeby og Spinny            Border Collie

    3            184p     Ina Rafner og Kronvallaren Hedda          Border Collie

     

     

    19 september

    Elite          Dommer Ljovshin, Barbara Maria

    1            200p     Grete Sagvolden og Rs Sweet Sussie (m)              Belgisk Fårehund, Malinois

    2            198p     Frøydis Anita Edvardsen og Good Graciouss Break On Through         Border Collie

    3            196p     Nina Trollet Tandberg og Noia   Border Collie

     

    Klasse 1 Dommer Merete Kristiansen

    1            198p     Toril Løken og Wow Lixoms My Rain Man              Australian Shepherd

    2            195p     Anne Berg og Hundebergets Jasså              Labrador Retriever

    3            194p     Anna Lene Uggerud og Lady Beauty's Sir Tyrion Lannister           King Charles Spaniel

     

    Klasse 2 Dommer Merete Kristiansen

    1            192p     Bente Aas Bergseng og Wow Lixoms November Rain      Australian Shepherd

    2            185p     Anne Berit Jensen og Pristine Amarillo Rose              Border Collie

    3            184p     Berit Svenningsen og Samisadors Norman              Labrador Retriever

     

    Klasse 3 Dommer Barnara Maria Ljovshin

    1            196p     Inger Bakkeby og Spinny            Border Collie

    2            189p     Turid Blickström og Raffelsbrander Arvalus              Irsk Vannspaniel

    3            188p     Ina Rafner og Kronvallaren Hedda          Border Collie

     

     




    Lydighetsprøver resultater



                  Eidsvollstevnet 18 september  

    LP-I                    

                               

    Plass

    1            Elisabeth Baade Habbestad  og Kjepperudgårdens Min Super, Border Collie      183,5

    2            Elisabeth Midtlie og MindForBeauty Amazing Nelly, Border Collie     177,5

    3            Solgunn Roarsen  og Hot Fuzz Twist Le Fizz, Border Collie    153,5

    4            Ellen Elvetun Kristiansen og Viktoppens Balder, Dansk-svensk Gårdshund         143

                               

                               

    LP-II                   

                               

    Plass

    1            Irene Rogstad Heggen  og N A(H)CH N RLCH AGI AGII AGHI AGHII RLII RLIII LPI Tiakaro's Oreo Dream, Shetland Sheepdog          161

    1            Vigdis Støylen Quipt og RLI RLII LPI Personlighetens X RENKA, Chodsky pes      161

    3            Heidi Bøhler og MindForBeauty Amazing Kiara, Border Collie    157

    4            Cecilie Bonnevie og Corvus, Cocker Spaniel        140,5

                               

                               

    LP-III                  

                               

    Plass

    1            Gørill Nordve og Tending Runway, Border Collie              268,5

    2            Monica Nilsen og LPI LPII Hot Fuzz A Million Dollar Baby, Border Collie        267,5

    3            Trine Røykaas  N LCH N RL CH RLI RLII RLIII LPI LPII Spot, Border Collie     259,5

    4            Knut Jørgen Bjuland og Karo, Border Collie         232,5

                               

                               

    LP-FCI3              

                               

    Plass

    1            Solgunn Roarsen  og Super Kopi, Border Collie   268,5

    2            Ann-Karin Isaksen og Remember Si-Ja Sonic Workaholic, Border Collie          254,5

    3            Ann-Karin Isaksen og Myrullen's Min Karma, Border Collie    242,5

    4            Trine Røykaas og N RL CH N LCH RLI RLII RLIII LPI LPII Working Power's Buzz Lightyear, Border Collie  241,5

                               

    LP-I                    

                               

    Plass

    1            Elisabeth Baade Habbestad og Kjepperudgårdens Min Super, Border Collie      175,5

    2            Trine Krøtøy Sand og BH-VT IBGH1 Indian Pathway Fallcat, Australian Shepherd      174,5

    3            Trine Krøtøy Sand og RLI RLII RLIII Just Me & Myself av Aussieboxy, Australian Shepherd            168

    4            Atle Klæstad og BH-VT Windy Acres Sif Klaestad, Schäferhund langhår     167,5

                               

                               

    LP-II                   

                               

    Plass    

    1            Mette-Linn Kindlistuen og Blondietales Smokes At Gas Station, Staffordshire Bull Terrier           183,5

    2            Atle Klæstad  og Zara, Schäferhund normalhår  147

    3            Irene Rogstad Heggen og N A(H)CH N RLCH AGI AGII AGHI AGHII RLII RLIII LPI Tiakaro's Oreo Dream, Shetland Sheepdog          126

    4            Vigdis Støylen Quipt  og RLI RLII LPI Personlighetens X RENKA, Chodsky pes      125

                               

                               

    LP-III                  

                               

    Plass

    1            Gørill Nordve  og Tending Runway, Border Collie              260

    2            Knut Jørgen Bjuland  og Karo, Border Collie        252,5

    3            Monica Nilsen og LPI LPII Hot Fuzz A Million Dollar Baby, Border Collie        249,5

    4            Sylvia Pflugradt og Kjepperudgårdens Cava, Border Collie    234,5

                               

                               

    LP-FCI3              

                               

    Plass

    1            Solgunn Roarsen  og Super Kopi, Border Collie   279

    2            Trine Røykaas  og N RL CH N LCH RLI RLII RLIII LPI LPII Working Power's Buzz Lightyear, Border Collie  225

    3            Synnøve E Solum og LPI LPII LPIII N LCH JK's Angel In Brown, Border Collie     218,5

    Bilder fra Eidsvollstevnet 2020